KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15915067
nr 1591 5067
Hildegard Thorell
(1850-1930), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1920, Damporträtt. Olja på duk, 68x52 cm, yttermått inklusive ram: 80x65 cm
Kondition: dukskada
Hildegard Thorell, svensk målare född 1850, död 1930.
Utrop:
800 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 22 januari 2024
kl 20:26:31
500 kr
600 kr
700 kr
900 kr
900 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.500 kr
6
2.000 kr
2.000 kr
6
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
Hildegard Thorell
Läs mer om Hildegard Thorell